Літературний Львів

Львів – місто з багатовіковою історією та неповторною архітектурою, місто, яке свого часу стало джерелом натхнення для видатних письменників, поетів, критиків, які прибували до Львова в пошуках нових ідей та творчих проектів.

Літературна сторона життя міста є надзвичайно багатою та цікавою, адже саме Львів містом свого дитинства вважали такі всесвітньо відомі письменники як Станіслав Лем, Збігнєв Герберт, Леопольд фон Захер-Мазох, Ян Парандовський ,а свої шедеври тут творили Оноре де Бальзак, Шолом-Алейхем, Олександр Фредро.

Львів вважається кафедральним містом Івана Франка – саме тут він прожив сорок років, тут написав свої безсмертні твори «Каменярі» та «Мойсей», у Львові йому являлася любов, і саме до Львова Франко свого часу скерував свої слова «І підеш ти в мандрівку століть з мого духа печаттю».

У декого з письменників Львів назавжди залишився у дитячих спогадах, дехто завітав до галицької столиці лише раз у житті й то на декілька годин, хтось затримався тут на кілька тижнів або місяців, але усі вони залишили певний слід на літературній карті Львова.  

Автобусно-пішохідна екскурсія літературним Львовом передбачає відвідання місць, пов’язаних з життям та діяльністю відомих письменників, Личаківського кладовища, а також меморіального музею ім. Івана Франка або відділу «Літературний Львів» Львівського історичного музею.