Золота Підкова Львівщини

Одна з найпопулярніших виїзних екскурсій «Золота Підкова Львівщини» познайомить вас з легендарними замками регіону – Олеським, Підгорецьким та Золочівським. Магнатські замки IV-VII ст. у різні часи служили різним цілям – для резиденції магнатів, відпочинку вельмож, і навіть як форпост в обороні Львові, але до сьогодні зберігають атмосферу середньовіччя.

Олеський замок є одним з найстаріших замків України, і сьогодні представляє собою музей-заповідник, в якому знаходяться твори мистецтва, які вдалося врятувати із численних зруйнованих у Західній Україні костелів, замків і палаців. Тут знаходиться експозиція меблів, іконопису, збірка скульптури та перлина малярства – одне з найбільших у світі батальних полотен (понад60 м. кв) – Битва під Віднем авторства Мартина Альтомонте. Відомий Олеський замок і тим, що саме тут народився у 1629 році один з найславетніших польських королів Ян ІІІ Собеський.

 В Олеську також знаходиться бароковий монастир капуцинів з костелом Св. Йосифа (VIIІ ст.), що посідає особливе місце серед католицьких монастирів в Україні. 

Королівський замок в Підгірцях є одним з найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. До ансамблю Підгорецького замку входять палац, оточений бастіонними мурами, бароковий костел, парадна в’ їздна брама та  парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва.  Парк був створений на зразок так званих «італійських» парків, і вважається найгарнішим і чи не єдиним в Україні парком такого типу. Свого часу інтер’єр замку вражав багатством та красою, адже саме тут була велика колекція картин, вишукані меблі, каміни. Відповідно до стилю облаштування, тут були «Дзеркальний», «Золотий», «Лицарський» зали. Саме під враженнями від Підгорецького замку російський цар Петро І почав будувати Петропавлівську фортецю.

Замок в Підгірцях був Версалем в фільмі «Три мушкетери».

Додатково рекомендуємо відвідати Василіанський монастир у Підгірцях, що є заснований княжною Оленою. Перші згадки про монастир відносяться до 12 ст, але побутує версія, що цей монастир був заснований набагато раніше київською княгинею Ольгою, котра у хрещені отримала ім’я Олена, а місто Пліснесько (тепер городище, археологічна пам’ятка) – рідне місто Ольги де, за версіями істориків, вона народилася.

Заслуговує на увагу чудотворна ікона Підгорецької Божої Матері, котра, за літописами, здійснила понад 3000 оздоровлень.

Золочівський замок, збудований у VII ст. батьком польського короля Яна ІІІ Собєського Якубом, представляє собою зразок замкового ренесансу та класики бастіонної оборони, тобто поєднує функції оборони та житла. Це була одна з улюблених резиденцій дружини Яна ІІІ – Марії Казимири (Марисеньки).

Впродовж віків замок виконував функції фортеці, королівської резиденції, панської садиби, тюрми та навчального закладу. Сьогодні тут збережені оборонні мури, Великий палац та унікальна споруда – Китайський палац, який є одним з небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. В ньому представлена експозиція Східних культур (мистецтво Японії, Китаю, Індії).

Серед виставки меблів і малярства у Великому палаці знаходиться перлина замкової колекції – полотно «Битва під Парканами», що прославила Яна ІІІ Собєського на цілу Європу. У замку можна почути про королівський побут, середньовічні правила життя та відчути давню атмосферу споруди. Охочі можуть спробувати розгадати таємницю лицарів Тамплієрів, відчитуючи надпис на таємничих каменях з села Новосілки.