Жовква та Крехів

Екскурсія в Жовкву – колишню резиденцію польських королів Станіслава Жовкевського та Яна ІІІ Собеського, здивує вас своєю кількістю архітектурних пам’яток, адже містечко в регіоні поступається лише Львову за їх кількістю. Місто, що будувалося на кшталт італійських «ідеальних міст», свого часу вважалося одним з найкрасивіше збудованих приватних міст-резиденцій Європи. До сьогодні тут збереглися цікаві пам’ятки архітектури, такі як забудова історичної Ринкової площі із замком, костел Св. Лаврентія, Василіанська церква Серця Христового, синагога, дерев’яна церква Св. Трійці та інші. 

Рідко коли так буває, що одне містечко є важливим для кількох народів та держав. Але Жовква – це саме те місто, про яке сьогодні багато пишуть в Україні, Польщі та Росії. Місто стало колискою польського роду Жовкевських та Собеських, де і поховані представники їхніх родин. Саме тут, на думку багатьох істориків, народився Богдан Хмельницький. Саме у Жовкві Петро І придумав план розгрому шведів, а відомий пілот та авіаконструктор – Петро Нестеров провів тут свої роки служби.

Сьогодні Жовква – це одне з найбільш відреставрованих міст України, а екскурсія в Жовкву – це історія доблесті, відваги та патріотизму. 

Після романтичної Жовкви є можливість поринути у світ віри – відвідати Крехівський чоловічий монастир. Чудотворні ікони Богородиці та Св. Миколая, цілюще джерело Божої Матері та печерний монастир створять затишну, блаженну атмосферу. Крехівський монастир дозволяє за мурами монастиря залишити всі турботи, і відчути святість цього місця, адже саме до Крехова щорічно відбуваються прощі, зокрема молодіжні. Саме тут буде можливість дізнатися про християнські символи та традиції, а також поставити свічку та помолитися до чудотворних ікон. Приємною буде й прогулянка до джерела зі святою водою, адже до неї веде лісова екологічна стежка Яворівського національного природного парку.